Ddspk https://www.ddspk.cz Thu, 19 May 2022 06:04:12 +0000 cs hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.0 Pravda o nízkosacharidové dietě https://www.ddspk.cz/pravda-o-nizkosacharidove-diete/ Tue, 27 Apr 2021 08:14:01 +0000 https://www.ddspk.cz/?p=866 Časopisy a webové stránky jsou plné nejrůznějších stoprocentně zaručených diet, které mají pomoci zbavit se přebytečných kil, nadváhy, zdravotních problémů a mnoho dalších starostí. Některé tyto diety jsou nesmyslné už na první pohled. Diety, které jsou založené na tom, že velké množství skupin potravin vyřadíte, a naopak se stravujete v podstatě pouze jednou skupinou potravin […]

The post Pravda o nízkosacharidové dietě first appeared on Ddspk.

]]>

Časopisy a webové stránky jsou plné nejrůznějších stoprocentně zaručených diet, které mají pomoci zbavit se přebytečných kil, nadváhy, zdravotních problémů a mnoho dalších starostí. Některé tyto diety jsou nesmyslné už na první pohled. Diety, které jsou založené na tom, že velké množství skupin potravin vyřadíte, a naopak se stravujete v podstatě pouze jednou skupinou potravin nebo jednou potravinou, ty jsou evidentně hloupost.

Losos

Potom jsou tady ale ty diety, u kterých na první dobrou nejsme schopni rozeznat, jestli jsou účinné a tělu prospěšné. Často diskutovaná dieta je dieta nízkosacharidová, sacharidová nebo také proteinová. Více názvu, ale značí to samé. Tato dieta je založená na tom, že jíte minimum sacharidů, ale naopak poměrně vysoké množství proteinů a tuků. U nízkosacharidové diety máte seznam potravin, které jíst při dietě můžete a které naopak nikoli. Jídla s vysokým obsahem sacharidů jsou vyřazená a zůstávají samozřejmě ty s nízkým obsahem sacharidů. Máte tedy poměrně omezený výběr ovoce (jíst můžete například jen bobulovité ovoce a jahody) a v podstatě se musíte vzdát veškerého pečiva a příloh. Místo toho jíte ve velkém množství maso, kvalitní šunky, sýry a mléčné produkty, jako jsou tvarohy jogurty nebo mléko. Doplnit svůj jídelníček můžete také ořechy nebo avokádem a některými druhy zeleniny.

Avokádo

Tato sacharidová dieta může být poměrně účinná a opravdu se vám podaří zhubnout několik kilo. Otázkou je, zda vydržíte držet tuto dietu po poměrně dlouhou dobu. Jakmile se totiž přestanete stravovat nízkosacharidově, je velmi pravděpodobné, že se vám zhubnutá kila vrátí. A stravovaní nízkosacharidové nemusí být pro každého z nás jednoduché, už právě kvůli omezení jídel.

Nejvhodnějším způsobem diety pro většinu z nás, je tedy pořád vyvážené plnohodnotné stravování, kdy do svého jídelníčku zařazujete kvalitní živinově plnohodnotné a vyvážené potraviny. Do svého jídelníčku můžete také zařadit naše výborné nutriční koktejly s příchutí vanilka, neutrál, lesní směs nebo čokoláda, které vám dodají velmi potřebné látky a vy se tak nemusíte bát, že by ve vašem jídelníčku něco chybělo. Díky těmto koktejlům se nemusíte omezovat a můžete zhubnout přirozenou, zdravou, a především trvalou formou.

The post Pravda o nízkosacharidové dietě first appeared on Ddspk.

]]>
Moderní šaty na svatbu https://www.ddspk.cz/moderni-saty-na-svatbu/ Mon, 10 May 2021 11:37:59 +0000 https://www.ddspk.cz/?p=877 Krátké svatební šaty jsou moc krásné, ale mnoho lidí si myslí opak. Ne, že si myslí, že jsou zrovna přímo ošklivé, ale lidé si myslí, že svatební šaty by měly dlouhé. Ale proč? Kde je to psané? Sice je pravda, že dříve byly jen dlouhé šaty a vypadaly taky moc pěkně, ale doba se přeci […]

The post Moderní šaty na svatbu first appeared on Ddspk.

]]>

Krátké svatební šaty jsou moc krásné, ale mnoho lidí si myslí opak. Ne, že si myslí, že jsou zrovna přímo ošklivé, ale lidé si myslí, že svatební šaty by měly dlouhé. Ale proč? Kde je to psané? Sice je pravda, že dříve byly jen dlouhé šaty a vypadaly taky moc pěkně, ale doba se přeci mění a mys ní. A tak není divu, že i svatební móda se bude měnit, to zní logicky. Takže pokud někdo chce krátké svatební šaty, tak proč mu to nějak hanit nebo ho hned škatulkovat? Pamatuji si totiž jeden případ, který neskončil moc pěkně a mě tehdy opravdu moc štvalo a mrzelo zároveň. Krátké svatební šaty si vzala moje kamarádka ze základní školy. Byla jsme pozvaná.

I u bazénu svatba může být.

I když se mi na svatbu moc nechtělo, protože jsem byla tehdy velmi pracovně vytížena, tak jsem tam šla jen ze slušností. Vzala jsem si krátké modré šaty, které mám ještě z plesu. No musím říct, že jsem byla vážně ráda, že mi deset let staré šaty jsou! Byla jsem ráda, že mám asi figuru stále pěknou. Ale zpět k šatům. Jak kamarádka měla ty krátké svatební šaty, tak jí to pak její matka vyčetla. Chápete to? Vlastní matka pokárá šaty nevěsty, vlastní dceři. Myslím, že to bylo velmi nevhodné. Podle mého názoru měla být její matka ticho a myslet si co chce. Je naprosto nehorázné někomu ve svatební den pohanit šaty.

Svatební šaty jsou různé.

A co bylo ještě horší? Tak fakt, že to slyšelo asi deset lidí okolo. Bylo na těch lidech vidět, že se tou poznámkou na krátké svatební šaty cítí v rozpacích. byla jsme ráda, že se jedna dívka kamarádky zastala a šaty jí moc pochválila. Já se samozřejmě přidala taky a řekla jsem jí, že krátké svatební šaty jsou velmi moderní a v dnešní době velmi žádané. Kamarádce jsem zvedla náladu, ale šlo na ní vidět, že jí slova její matky velmi trpí. Nakonec ale svatba dopadla velmi dobře. Její matka se jí potom omluvila a šlo vidět, že ji to vážně moc mrzí. Byla jsem ráda, že to takhle dopadlo, a nakonec si z toho ještě všichni dělali srandu.

The post Moderní šaty na svatbu first appeared on Ddspk.

]]>
Už jste slyšeli o dřevěných hodinkách? https://www.ddspk.cz/uz-jste-slyseli-o-drevenych-hodinkach/ Sun, 28 Mar 2021 11:31:55 +0000 https://www.ddspk.cz/?p=854 Ať už se jedná o bydlení, módu, stolování, nebo i jiné vybavení, přírodní materiály jsou prostě hit. Levné a nekvalitní čínské výrobky ustoupily do pozadí, a lidé se čím dál víc shání po kvalitních, ručně dělaných výrobcích. Kvalita a originalita jsou zkrátka na prvním místě, a není tedy divu, že si čím dál víc lidí […]

The post Už jste slyšeli o dřevěných hodinkách? first appeared on Ddspk.

]]>

Ať už se jedná o bydlení, módu, stolování, nebo i jiné vybavení, přírodní materiály jsou prostě hit. Levné a nekvalitní čínské výrobky ustoupily do pozadí, a lidé se čím dál víc shání po kvalitních, ručně dělaných výrobcích. Kvalita a originalita jsou zkrátka na prvním místě, a není tedy divu, že si čím dál víc lidí oblíbilo značku ROBS, která vyrábí originální dřevěné hodinky. O co se jedná?

dřevěné hodinky

Hodinky ze dřeva?

Ano, čtete správně. Jedná se o zakázkovou výrobu, kdy si celkový vzhled hodinek, od ciferníku, přes sklíčko, až po řemínek, vyberete sami. Hodinky tak budou jedinečným kouskem na míru, který vlastníte jen a jen vy. V případě že nestojíte o dřevěný řemínek, je tu možnost nahradit jej koženým, což spousta lidí vítá. Vybíráte si ale i dřevo, ze kterého budou hodinky vyrobeny, co chcete nechat na ciferník vyrýt (jména dětí, druh číslic, důležité datum), a také si sami zvolíte vzhled ručiček. Až ve chvíli, kdy budete s návrhem plně spokojení, přejde se k výrobě, která je samozřejmě ruční, a precizní.

hodně dřeva

Dřevěné hodinky jako dárek?

Jedná se i o skvělý dárek, kdy si necháte vyrobit dřevěné hodinky s věnováním. Takovým dárkem jistě zabodujete jak u ženy, tak u muže, protože se nejedná o žádnou sériovku zakoupenou v obchodním řetězci, a přímo tento konkrétní kousek nikdo jiný nemá.

A kdo ty hodinky vyrábí?

Nemusíte se bát, že by vaše hodinky vyráběly desítky špatně placených zaměstnanců, kteří by svoji práci odflákli. Hodinky s láskou vyrábí jediný člověk, a to mladík jménem Roman Berčák, který si už na škole oblíbil dřevo, a později sám založil firmu dnes známou jako ROBSWOOD.

Jak dlouho výroba potrvá?

To záleží na vytíženosti, ale konkrétní informace o své objednávce obdržíte právě od výrobce. Jelikož hodinky vyrábí sám a ručně, nejspíš to chvíli potrvá, proto je lepší objednávat hodinky s předstihem.

The post Už jste slyšeli o dřevěných hodinkách? first appeared on Ddspk.

]]>
Každý vztah je cesta k úspěchu https://www.ddspk.cz/kazdy-vztah-je-cesta-k-uspechu/ Tue, 16 Mar 2021 12:17:17 +0000 https://www.ddspk.cz/?p=845 Ach ty vztahy. Někdy jsou to nejkrásnější, co v životě můžeme mít, ale jindy dokáží pořádně potrápit. Vztah jako pojem má mnoho významů. Lze hovořit o vztahu dvou lidí, o rodinných vazbách, o vztahu k přírodě či domácímu mazlíčkovi, ale také o vztahu k sobě samému nebo k nějaké věci. Vztah je něco, bez čeho […]

The post Každý vztah je cesta k úspěchu first appeared on Ddspk.

]]>

Ach ty vztahy. Někdy jsou to nejkrásnější, co v životě můžeme mít, ale jindy dokáží pořádně potrápit. Vztah jako pojem má mnoho významů. Lze hovořit o vztahu dvou lidí, o rodinných vazbách, o vztahu k přírodě či domácímu mazlíčkovi, ale také o vztahu k sobě samému nebo k nějaké věci. Vztah je něco, bez čeho si náš život nedokážeme ani představit. Je to něco, co nás každodenně obklopuje, něco, co nás identifikuje. Můžeme rádi navazovat přátelské vztahy nebo naopak, podle toho se formuje i naše osobnost, tedy to, jací jsme. 

spokojení partneři

Vztahy definují člověka jako takového. Vztahovost patří skutečně a neoddělitelně k našemu světu. Jedná se o opravdu podstatnou část našeho bytí, která nám pomáhá zapadnout a adaptovat se v dnešní době. Člověk má za svůj život nespočet vztahů, jenž se během našeho vývoje mění, rozvíjí nebo zůstávají stejné. Je to dáno tím, že v průběhu naší životní cesty se mění naše postoje, myšlenky, vzorce chování, ideje, ale i povahové rysy. To vše ovlivňuje naše vztahy, ať už si to uvědomujeme či nikoliv. 

vztah matky s dcerou

Vztah může být něco, co nás nabudí a probere zpět k životě, tedy nám přinese štěstí a smysl bytí. Na druhou stranu existují i vztahy, které nejsou ve své podstatě příliš kladné a pozitivní, avšak přinášejí nám novou perspektivu, poučení a také zkušenosti. Nic, co se zdá být na první dobrou nepřínosné nebo ztráta času není takové, jaké to vidíme. S odstupem času se na takové vztahy budeme dívat zcela jinýma očima. Proč? Odpověď je velice jednoduchá. Během života sbíráme drahocenné zkušenosti, které pramení, jak z dobrých věcí, ale i z těch negativních. Nehleďme proto na vztahy jako na nepodstatného. Vztahy v životě lidské bytosti jsou příliš důležité na to, abychom se od nich stranili, anebo se jich báli, protože každá zkušenost nás posouvá v životě dál, ať už ta pozitivní či negativní.

The post Každý vztah je cesta k úspěchu first appeared on Ddspk.

]]>
Co je potřeba řešit v bytovém a co v rodinném domě? https://www.ddspk.cz/co-je-potreba-resit-v-bytovem-a-co-v-rodinnem-dome/ Sun, 02 May 2021 11:26:11 +0000 https://www.ddspk.cz/?p=872 Jistě ani vás nepřekvapí to, že člověk má jiné starosti, pokud žije v bytovém a pokud žije v rodinném domě. Je pravda, že každý bytový dům to má jinak, ale pokud je něco, s čím se setkáte všude, pak je to například fond oprav nebo rozpis na sekání trávy, pokud má daná bytovka zahradu, kterou mohou všichni, kteří […]

The post Co je potřeba řešit v bytovém a co v rodinném domě? first appeared on Ddspk.

]]>

Jistě ani vás nepřekvapí to, že člověk má jiné starosti, pokud žije v bytovém a pokud žije v rodinném domě. Je pravda, že každý bytový dům to má jinak, ale pokud je něco, s čím se setkáte všude, pak je to například fond oprav nebo rozpis na sekání trávy, pokud má daná bytovka zahradu, kterou mohou všichni, kteří v dané bytovce bydlí, využívat. Něco takového v rodinném domě mít nebudete. Tam se člověk skládá na nové věci až v době, kdy je to potřeba. Stejně tomu je tak v případě sekání trávy. Mnohdy se o sekání trávy u rodinného domu stará muž. Někdy se ale stane, že jej zastoupí žena, aby muži alespoň z části pomohla.

dům bytový

Jsou ale i další rozdíly, které bychom našli. Jsou i bytovky, které nemají zahradu a tak je jasné, že v tomto případě by sekání trávy odpadlo.

Jestli je ale něco dalšího, čemu se také v bytových domech člověk nevyhne, pak je to rozpis na vytírání prostorů před byty a také vytírání schodů. V rodinném domě člověk takový rozpis nemá.

dům rodinný

Je mnoho lidí, kteří neplní povinnosti, které by se v případě bytového domu měly plnit. Nic s tím ale člověk nezmůže, kromě toho, že daného člověka může na povinnosti, které jsou spojené s bytovými domy, upozornit. Pokud je byt v bytovce daného člověka, jen velmi těžko s tím něco zmůžete, pokud byste si na daného člověka stěžovali. Pokud ale daný byt daného člověka není, což znamená, že je v podnájmu, můžete něco takového zkusit vyřešit s majitelem daného bytu. Může se klidně stát, že majitel s člověkem, který v daném bytě bydlí, promluví a vše se obrátí k lepšímu.

Jsou věci, které je potřeba respektovat a to jak u rodinných tak i u bytových domů. Je potřeba, aby vše fungovalo co možná nejlépe a to z toho důvodu, aby to v daném objektu nevypadalo zanedbaně. Je spousta lidí, které může něco takového odradit a to rozhodně není dobré. Čistota a pořádek je potřeba.

The post Co je potřeba řešit v bytovém a co v rodinném domě? first appeared on Ddspk.

]]>
Bílé tenisky vypadají skvostně a skvěle se kombinují, ale jen nějakou dobu. Jak je udržet stále krásné?  https://www.ddspk.cz/bile-tenisky-vypadaji-skvostne-a-skvele-se-kombinuji-ale-jen-nejakou-dobu-jak-je-udrzet-stale-krasne/ Thu, 22 Apr 2021 09:08:31 +0000 https://www.ddspk.cz/?p=863 Oblíbili jste si nošení bílých tenisek? Ještě, aby ne. Jsou v kurzu, navíc se hodí opravdu ke všemu. Jenže, jak se postarat o to, aby bílé zůstaly co nejdéle?  Bílé tenisky vypadají skvostně a skvěle se kombinují, ale jen nějakou dobu. Jak je udržet stále krásné?  Bílé tenisky jsou opravdu v módě, dají se nosit téměř […]

The post Bílé tenisky vypadají skvostně a skvěle se kombinují, ale jen nějakou dobu. Jak je udržet stále krásné?  first appeared on Ddspk.

]]>

Oblíbili jste si nošení bílých tenisek? Ještě, aby ne. Jsou v kurzu, navíc se hodí opravdu ke všemu. Jenže, jak se postarat o to, aby bílé zůstaly co nejdéle? 

Bílé tenisky vypadají skvostně a skvěle se kombinují, ale jen nějakou dobu. Jak je udržet stále krásné? 

Bílé tenisky jsou opravdu v módě, dají se nosit téměř ke všemu a můžete je kombinovat klidně i se sukněmi a letními šaty. Jsou universálním kouskem, který by neměl chybět žádné ženě v botníku, ale bílá barva je zrádná. Tenisky ale i bílé botasky se velmi rychle ušpiní, mohou zežloutnout a tvoří se na nich fleky. Potom už boty nejsou tak pěkné, což je velká škoda. Chcete udržet své bílé tenisky stále krásné? Jak a čím je čistit a patří skutečně do pračky? 

bílé tenisky

Pračka nepomůže 

Obvykle máme tendenci dávat látkové tenisky do pračky, mylně se ovšem domníváme, že to něčemu pomůže. Opak je pravdou. Boty, tedy ty které mají světlou barvu, totiž jen zbytečně zaperete, což se vám může stát a většinou se to i stane. Zaprané boty pak už nijak dohromady nedáte, problém tak můžete jen zhoršit. Do pračky tak bílé tenisky raději nedávejte a zkuste je udržovat jinými způsoby. A že jich existuje opravdu hodně. 

Asi žádnou zkušenou hospodyňku nepřekvapí, že i na bílé tenisky skvěle zabírá jedlá soda. Tu máme většinou hlavně doma všichni, no a kromě toho, že s ní můžete vyčistit celou domácnost, pomůže vám pasta z jedlé sody i v čištění obuvi. Pastu získáte tak, že sodu smícháte s pár kapkami vody z vodovodu, pastu stačí na tenisky nanést a skvrny vyčistit. Podobně pomůže i odličovací pleťová voda nebo citronová šťáva. Všechny tyhle tři věci mají skvělý bělící efekt a pomohou vám zbavit se nečistot na vašich oblíbených botách. 

čisté tenisky

Kartáček na zuby a pasta

Starší kartáček na zuby nikdy nevyhazujte a schovejte si ho. Když na něj pak nanesete pastu na zuby, můžete bez problémů a za malou chvilku vyčistit gumové okraje vaší obuvi. Pasta vybělí totiž stejně dobře váš chrup, jako bílé a světlé boty. Stačí pár tahů a máte hotovo. 

U bílých bot ale spoléhejte hlavně na prevenci. Nikdy se nevyhnete jejich ušpinění, ale snažte se je vždy očistit včas. Pokud máte po ruce vlhčené ubrousky, přejeďte jimi boty vždy, když si všimnete, že jsou špinavé. Ušetříte si pak starosti i práci. 

The post Bílé tenisky vypadají skvostně a skvěle se kombinují, ale jen nějakou dobu. Jak je udržet stále krásné?  first appeared on Ddspk.

]]>
Děti versus počítačové hry a videohry https://www.ddspk.cz/deti-versus-pocitacove-hry-a-videohry/ Fri, 09 Dec 2016 20:35:41 +0000 https://www.ddspk.cz/?p=831 Videohry a počítačové hry jsou v posledních letech oblíbenou zábavou podobně jako hudba, sport, natáčení videí. Jak se mění doba mění se i zvyky. A tomu tak je i v případě volného času dětí a dospívajících.  Pro ně je svět online a her samozřejmá součást jejich života. Tráví u videoher a počítačů velkou část svého volného času. […]

The post Děti versus počítačové hry a videohry first appeared on Ddspk.

]]>

Videohry a počítačové hry jsou v posledních letech oblíbenou zábavou podobně jako hudba, sport, natáčení videí. Jak se mění doba mění se i zvyky. A tomu tak je i v případě volného času dětí a dospívajících.  Pro ně je svět online a her samozřejmá součást jejich života. Tráví u videoher a počítačů velkou část svého volného času. Pohybují se zde velmi zkušeně a dospělí někdy velice tápají nad tím co je u toho tak drží. Ale je to bezpečné?
ps4 playstation
U některých jedinců se už v útlém věku může rozjíždět závislostní chování. Ale kde jsou ty pomyslné hranice mezi zábavou a nezdravou závislostí?  Když Vaše dítě ztratí zájem o jiné koníčky, bez kterých kdysi nemohl existovat. To může být jeden z prvních varujících faktorů, že je něco špatně. Pokud zjistíte, že se k hraní uchyluje nejen pro zábavu, ale využívá hru ke zbavení negativní nálady. Pomyslné výstražné světlo bliká, když dítě nebo dospívající ztrácí kontrolu a projevují se u něj abstinenční příznaky. Hry nezakazujte, ale najděte společné východisko pro obě strany.
 
virtuální realita

Dohodněte se na pravidlech

 
·         Pokud chcete, aby hraní pro Vaše dítě bylo bezpečné stanovte si společně pevná pravidla jak a kdy hrát hry
·         Důležité je mluvit a proto ze svými dětmi mluvte. Bavte se s nimi o hře. O čem je, co je jejím cílem nebo si ji rovnou zkuste s dítětem zahrát.
·         Stanovte dítěti možnou dobu, kdy může hrát. Menší dítě bude mít čas kratší než ty starší
·         Každá hra má věkovou hranici a proto dbejte, aby dítě mělo vhodnou hru pro jeho věk.
·         Hry jak už ty počítačové nebo video nepoužívejte jako trest nebo odměnu.
 

Najděte rovnováhu

 
Vymyslete pro své děti zajímavý a pestrý program, tak aby neseděli celý den u her. Není to zdravé a jak už bylo zmíněno výše může vzniknout závislost. Dětský volný čas by měl mít rovnováhu her, výletů, dobrodružství a rodiče jsou tady od toho, aby na to dohlédli a uchránili děti před odvrácenou tváři počítačových a videoher.

The post Děti versus počítačové hry a videohry first appeared on Ddspk.

]]>
Odpočinek na zahrádce  https://www.ddspk.cz/odpocinek-na-zahradce/ Tue, 09 Mar 2021 11:48:38 +0000 https://www.ddspk.cz/?p=842 Spousta lidí tento výrobek na zahradě nechce a neuznává. Je to pochopitelné. Kdo má zahrádku malou a chce ji čistě jako užitkovou, nebude si tam cpát něco podobného. I když by mohli, ale nechme je v jejich přesvědčení. My si pergolu pořídíme. Takže, pokud ji ještě nemáte, vězte, že ji můžete získat dvěma způsoby. Totiž […]

The post Odpočinek na zahrádce  first appeared on Ddspk.

]]>

Spousta lidí tento výrobek na zahradě nechce a neuznává. Je to pochopitelné. Kdo má zahrádku malou a chce ji čistě jako užitkovou, nebude si tam cpát něco podobného. I když by mohli, ale nechme je v jejich přesvědčení. My si pergolu pořídíme.

Takže, pokud ji ještě nemáte, vězte, že ji můžete získat dvěma způsoby. Totiž si ji můžete postavit sami, nebo objednat u firmy, na kterou máte odkaz o něco níže. Stačí je kliknout na modré a podtržené slovo a hned jste na webu, kde se dozvíte všechny podrobnosti.

malá pergola u domu

Pokud půjdete dostavby sami, nejdříve si spočítejte, co všechno do toho budete muset vrazit a zda to všechno k vám půjde dopravit. Že vás přešla chuť stavět si to sám. Dobrá no, nechtěl jsem vás ovlivnit. V každém případě se tedy znovu podívejte na zvýše uvedený web. Vy, co to přeci jsem chcete zkusit svépomocí, tak se to nejdříve naučte. Totiž, ono to vlastně tak doslova nejde. Prostě si sežeňte všechny informace a třeba i ty, jak dlouho se leží v nemocnici s uříznutou rukou či jiným údem. Ale opravdu vás nechci ovlivnit.

pergola

Nu a pro nás, co si si netroufáme, nebo nemáme čas, nebo se nám do toho nechce, nebo to chceme mít rychle a se zárukou, pro nás nezbývá nic jiného než zmíněný web. Nemá smysl vypočítávat všechny výhody. Vypíchnu jen ty nejhlavnější. To jest rychlost. Ráno firma přijede se vším všudy a odpoledne odjíždějí. Vy jim už můžete jen zamávat s papíry v ruce, kde máte délku záruky a další věci. Ušetřili jste čas na shánění materiálu, jeh navezení na zahrádku, vyměřováním a stavbu samotnou. Zatímco pracovali firemní zaměstnanci, mohli jste si zdřímnout, nebo něco číst, postě relaxovat.

Nuže, pergola stojí jako přibitá. Na rozdíl od těch, co si ji stavěli sami nemusíte mít strach, že vám to celé zahučí na palici, když přijde vichřice. Takže se hezky posaďte a pokračujte v odpočívání.

The post Odpočinek na zahrádce  first appeared on Ddspk.

]]>
Mezilidské vztahy, a proč jsou tolik důležité https://www.ddspk.cz/mezilidske-vztahy-a-proc-jsou-tolik-dulezite/ Sun, 02 May 2021 11:20:49 +0000 https://www.ddspk.cz/?p=869 Pod pojmem vztah se rozumí určité pouto, nebo chceme-li, vazba. Vztah může být kladný, či naopak záporný. Může být k čemukoliv- k člověku, skupině lidí, sportu, zvířeti apod. Vztahy se vyskytují v každodenním životě každého jedince. Pojďme si jich pár společně rozebrat trochu podrobněji. Začněme rovnou od vztahu, pro většinu z nás nejsilnějšího, a to vztahy […]

The post Mezilidské vztahy, a proč jsou tolik důležité first appeared on Ddspk.

]]>

Pod pojmem vztah se rozumí určité pouto, nebo chceme-li, vazba. Vztah může být kladný, či naopak záporný. Může být k čemukoliv- k člověku, skupině lidí, sportu, zvířeti apod. Vztahy se vyskytují v každodenním životě každého jedince. Pojďme si jich pár společně rozebrat trochu podrobněji. Začněme rovnou od vztahu, pro většinu z nás nejsilnějšího, a to vztahy v rodině. Tedy muž, žena, děti, rodiče a prarodiče. Samozřejmě k nim patří další, vzdálenější příbuzní, jako jsou tety, sestřenice, snachy, apod. Avšak my se dnes zaměříme na ten nejužší, již zmiňovaný okruh nejbližších rodinných příslušníků. Tito lidé jsou na sebe velice fixovány, již od narození existuje velice silné pouto mezi matkou a dítětem. Pro správný a zdravý vývoj všech dětí je důležitá funkčnost a láska v rodině. Pokud si matka s otcem příliš nerozumí, nekomunikují spolu, rychle i děti pocítí, že je něco špatně.

prarodiče s vnoučaty

Při konfliktech v rodině například utíkají z domova, nemají příliš dobrý prospěch ve škole, a snaží se najít a vynahradit pozornost, uznání a lásku, které se jim doma nedostává, v povětšinou ne přímo vhodné partě kamarádů. Naopak dobrým způsobem, jak se vyhnout, aby se dítě tzv. chytlo špatné party je, aby rodina fungovala jako celek, zapojovat dítě do každodenního života, podnikat různé aktivity společně s rodinou, vést ho k pomáhání starších a slabších lidí, přihlásit na zájmové kroužky apod.

Zůstaňme rovnou u dětí a pojďme si trochu rozebrat vztahy ve škole. Tam totiž dítě po předškolní docházce zůstane odkázáno samo na sebe, bez rodičů a je nuceno čelit „silnějším“ jedincům, kteří si často zvyšují sebevědomí tím, že ubližují ostatním dětem. Obzvlášť ve školách se šikana vyskytuje velice často, a proto je zvlášť důležitá pozornost ze strany učitelů, neboť dítě se často bojí, či stydí svěřit rodičům, neboť zažívá pocit vlastního selhání. Ve škole se také trénuje spolupráce, kterou využijeme v pozdějším věku, kdy taktéž, jako tomu bylo někdy ve škole pracujeme s někým, kdo nám až tak nesedí.

Další, velmi důležité odvětví co se vztahů týče, jsou vztahy na pracovišti. I ty hrají velice významnou roli v našem životě. Všichni to známe, pokud jde člověk do práce s nechutí a odporem, dříve, či později jedinec zaměstnání opustí. Proto existují tzv. teambuldingy, které se zaměřují především na zdravé vztahy na pracovišti, které mají utužovat kolektiv. Není proto na škodu, když nadřízený není lhostejný vůči svým zaměstnancům, a zavčasu si všimne například šikany, která i v této době není na pracovišti nic neobvyklého.

spolužáci

Abychom však nezůstali jen u mezilidských vztahů, pohlédneme na již zmíněný vztah ke sportu. Můžeme říct, že například určitá osoba nemá žádný vztah ke sportu, nebo naopak že má kladný vztah ke sportu. V dnešní době máme na výběr z velké řady ať už kolektivních, či samostatných sportů. 

Zkrátka vztahy hrají v našem životě velmi důležitou roli, a měli bychom je po všech stránkách udržovat rovnoměrně zdravé.

The post Mezilidské vztahy, a proč jsou tolik důležité first appeared on Ddspk.

]]>
Život se psy, to je panečku styl https://www.ddspk.cz/zivot-se-psy-to-je-panecku-styl/ Tue, 18 May 2021 05:16:43 +0000 https://www.ddspk.cz/?p=880 Chov velkých smeček psů, je většinou inspirováno účelem. V drtivé většině případů se jedná o fandy takzvaných sportů psích spřežení. Ti potřebují do svých týmů velký počet spolehlivých psů, které si vybírají z tréninků celé své smečky. Takový musher, tak si totiž říkají, může chovat, a často také chová, i několik desítek pejsků. Všechny trénuje stejným způsobem a […]

The post Život se psy, to je panečku styl first appeared on Ddspk.

]]>

Chov velkých smeček psů, je většinou inspirováno účelem. V drtivé většině případů se jedná o fandy takzvaných sportů psích spřežení. Ti potřebují do svých týmů velký počet spolehlivých psů, které si vybírají z tréninků celé své smečky. Takový musher, tak si totiž říkají, může chovat, a často také chová, i několik desítek pejsků. Všechny trénuje stejným způsobem a pak ze všech svých pejsků sestavuje tým. Tedy spřežení.

Jeden ze psích sportů

Počet psů ve spřežení se liší, podle kategorie ve které musher chce závodit. Maximální počet psů, není nijak omezen, ale největší spřežení na závodech nemívají více než čtrnáct či šestnáct psů. Psi jsou ve spřežení zařazováni vedle sebe, takže vždy bývá, alespoň na staru počet sudý.

Psi jsou řazeni od saní v promyšleném pořadí. Před saněmi, či v případě závodů na suchu, před károu, jsou ti nejsilnější psi. Od nich se očekává, že díky jejich síle, bude mít spřežení co nejrychlejší akceleraci. V dalších dvojicích jsou psi, pro běžný tah a také nováčci, kteří se učí. Úplně dopředu, se řadí takzvaný leader. Nejschopnější pes, který perfektně ovládá povely, nepodléhá vlivům okolí a také si dokáže ostatní psy ve spřežení umravnit. Dobrý leader je základ úspěchu celého týmu a jedná se vždy o výjimečného jedince.

Samojedi v zápřahu

Ne všichni musheři chovají tak velký počet psů, jak bylo uvedeno na začátku článku. Většinou se jejich počet ustálí na čtyřech až šesti psech. Pokud má ale musher ambice účastnit se významných závodů, s šesti pejsky si nevystačí.Ať jich chová, kolik chce, vždy se jeho život pesům naplno podřizuje. Je to zvláštní životní styl, ze kterého se nedá vystoupit. Psi vás zcela pohltí. Neznáte jinou dovolenou, veškeré peníze utrácíte za žrádlo, veterinární péči a za závodění.

Přesto, že by se mohlo někomu zdát, že musherský sport je necitlivý k pejskům, je to omyl. Psi mají tuto práci a běhání v genech. Těší se na ni a svého pána milují. O tom se můžete přesvědčit na jakýchkoliv závodech či propagačních akcích, kterých docela přibývá.

The post Život se psy, to je panečku styl first appeared on Ddspk.

]]>