Bílé tenisky vypadají skvostně a skvěle se kombinují, ale jen nějakou dobu. Jak je udržet stále krásné?

Oblíbili jste si nošení bílých tenisek? Ještě, aby ne. Jsou v kurzu, navíc se hodí opravdu ke všemu. Jenže, jak se postarat o to, aby bílé zůstaly co nejdéle? 

Bílé tenisky vypadají skvostně a skvěle se kombinují, ale jen nějakou dobu. Jak je udržet stále krásné? 

Bílé tenisky jsou opravdu v módě, dají se nosit téměř ke všemu a můžete je kombinovat klidně i se sukněmi a letními šaty. Jsou universálním kouskem, který by neměl chybět žádné ženě v botníku, ale bílá barva je zrádná. Tenisky ale i bílé botasky se velmi rychle ušpiní, mohou zežloutnout a tvoří se na nich fleky. Potom už boty nejsou tak pěkné, což je velká škoda. Chcete udržet své bílé tenisky stále krásné? Jak a čím je čistit a patří skutečně do pračky? 

bílé tenisky

Pračka nepomůže 

Obvykle máme tendenci dávat látkové tenisky do pračky, mylně se ovšem domníváme, že to něčemu pomůže. Opak je pravdou. Boty, tedy ty které mají světlou barvu, totiž jen zbytečně zaperete, což se vám může stát a většinou se to i stane. Zaprané boty pak už nijak dohromady nedáte, problém tak můžete jen zhoršit. Do pračky tak bílé tenisky raději nedávejte a zkuste je udržovat jinými způsoby. A že jich existuje opravdu hodně. 

Asi žádnou zkušenou hospodyňku nepřekvapí, že i na bílé tenisky skvěle zabírá jedlá soda. Tu máme většinou hlavně doma všichni, no a kromě toho, že s ní můžete vyčistit celou domácnost, pomůže vám pasta z jedlé sody i v čištění obuvi. Pastu získáte tak, že sodu smícháte s pár kapkami vody z vodovodu, pastu stačí na tenisky nanést a skvrny vyčistit. Podobně pomůže i odličovací pleťová voda nebo citronová šťáva. Všechny tyhle tři věci mají skvělý bělící efekt a pomohou vám zbavit se nečistot na vašich oblíbených botách. 

čisté tenisky

Kartáček na zuby a pasta

Starší kartáček na zuby nikdy nevyhazujte a schovejte si ho. Když na něj pak nanesete pastu na zuby, můžete bez problémů a za malou chvilku vyčistit gumové okraje vaší obuvi. Pasta vybělí totiž stejně dobře váš chrup, jako bílé a světlé boty. Stačí pár tahů a máte hotovo. 

U bílých bot ale spoléhejte hlavně na prevenci. Nikdy se nevyhnete jejich ušpinění, ale snažte se je vždy očistit včas. Pokud máte po ruce vlhčené ubrousky, přejeďte jimi boty vždy, když si všimnete, že jsou špinavé. Ušetříte si pak starosti i práci.