Čtvrtá nejbohatší žena světa

Jeff Bezos, tedy nejbohatší člověk planety se rozvádí. Aktuálně se dohodl se svojí manželkou na podmínkách rozvodu. Toto rozvodové řízení by mělo být vyřízeno, podle agentury Bloomberg, nejpozději do konce července roku 2019.
rodinné právo
Mackenzie Bezosova se nemusí bát o svoji budoucnost, protože i po rozvodu jí zůstane čtyřprocentní podíl v Amazonu. V současné době to znamená podíl v hodnotě 36 miliard dolarů, což je asi 825 miliard korun.
V již existujícím žebříčku miliardářek světa se Bezosová se svým majetkem, který ji připadne po rozvodu, stane čtvrtou nejbohatší ženou světa.
•        Nejbohatší ženou světa je aktuálně dědička kosmetického gigantu L\’Oréal, tedy Françoise Bettencourt Meyersová, jejíž jmění se odhaduje na 54 miliard dolarů, což je při aktuální přepočtu asi 1,2 bilionu korun českých.
•        Další miliardářkou je Alice Waltonová. Její majetek je v hodnotě 44 miliard dolarů, což znamená 1 bilion korun.
•        Třetí v žebříčku pak stojí Jacqueline Badger Marsová, která vlastní majetek v hodnotě 37 miliard dolarů, což je více než 847 miliard korun.
Jeff Bezos tedy ve svých 55 letech zůstane akcionářem Amazonu s výhradním hlasovacím právem. Podle všech odhadů a spekulací mu zůstane i po rozvodu stále titul nejbohatšího člověka planety. V Amazonu mu nadále i po všech právních úkonech zbude 12procentní podíl, který v aktuální době má hodnotu 107 miliard dolarů. To je v českých korunách hodnota 2,5 bilionu.
nápis shop
I po rozvodu mu dále zůstane list Washington Post, společnost pro výzkum vesmíru Blue Origin a další. Jen zmiňované společnosti mu navyšují jeho majetek o další 4 miliardy dolarů, tedy téměř o 92 miliard korun.
Zajímavé je, že pokud by v budoucnu chtěla Mackenzie svůj podíl v Amazonu prodat, bude muset s Jeffem dosáhnout dohody ohledně udělení hlasovacího práva.
Podle všech dostupných údajů se tento rozvod stane nejdražším rozvodem v historii, nicméně jako jeden z mála se dle všech informací nese v poměrně přátelském duchu, když i na sociálních sítích si budoucí ex manželé stále projevují podporu a vlídný vzájemný přístup.