Dobrý nábytek na míru

Malé bytové prostory dnes řeší kde kdo. Je sice pravda, že existují lidé, kteří si vyloženě libují v životě v garsonkách, avšak ti obvykle nemají děti. Rodiny s více jak dvěma ratolestmi, které bydlí v klasickém panelákovém bytě, se mohou právem cítit docela stísněně. Málo místa vadí hlavně dětem, které mají často problém mít si kde hrát. Samozřejmě, že ideálním řešením je přestěhovat se někam do většího, avšak bytů je v současnosti jako šafránu a když už jsou k mání, jsou obvykle strašně drahé, takže si jejich koupi, případně pronájem může dovolit jen málokdo.

Ramínko

Jsou zde však i jiné možnosti, než je stěhování. Kdo nehodlá či nemůže investovat ani korunu, může se pokusit vyhodit z bytu vše nepotřebné. Skutečný generální úklid je velmi dobrým způsobem, jak přijít k několika metrům čtverečním navíc, aniž by to člověk stále více než jen trochu času a potu. Druhou relevantní možností je koupě vestavěných skříní. Ty už ale zadarmo z logiky věci nebudou.

Na rozdíl od klasického nábytku ten vestavěný nezabírá buďto vůbec žádné místo nebo jen minimum. Z velké části se totiž instaluje do stěn, kde samozřejmě nikomu nepřekáží. Doporučuje se koupit jeden kousek do každého pokoje a nahradit tak stávající nábytek s úložným prostorem. Díky tomuto kroku je reálné získat mnoho metrů čtverečních navíc, aniž by člověk ztratil možnost ukládat si věci do skříně.

Šatna

Vzhledem k tomu, že jde vždy o produkt na míru, je potřeba se smířit s trochu vyššími výdaji. Na druhou stranu člověk za více peněz získá i možnost rozhodovat u svého nábytku o prvním posledním. Zákazník si zvolí vhodný materiál, druh dveří i způsob vnitřního uspořádání. Samozřejmě, že o některých věcech vždy rozhoduje výrobce, avšak většina věcí je na zákazníkovi. Ten si dokonce u některých firem může udělat o vlastní náčrt skříně ve speciálním programu.