Interaktivní počítač s 3D skenerem a projektorem

V dřívějších dobách byl počítač, který měl možnost 3D skenování předmětů, chápan spíše jako zajímavý pokus o něco nového. Zřejmě se ale tento pokus setkal s větším úspěchem, než se čekalo. Jak jinak bychom si totiž mohli vysvětlit nejnovější verzi HP Sprout Pro G2, což je integrovaný počítač nejen s 3D skenerem ale také projektorem ? Jeho provedení je mnohem preciznější a je zde i preciznější 3D skener a rovněž také vylepšený hardware. Samotný monitor je dokonce zvětšen o jeden palec, takže má 24 palců. Vylepšená verze se rozhodně může pyšnit provedením. I samotní výrobci si slibují ještě vyšší zájem z řad uživatelů této verze.
Rozhodně samotný počítač má co nabídnout. Vše je totiž řešeno na stejném konceptu, což znamená, že se jedná o počítač v monitoru, který má nahoře umístěné rameno s 3D skenerem a projektorem. Před počítačem se dokonce nachází plocha, na kterou je možné umístit předmět a poté jej převést do digitálního 3D modelu.
přednášející muž
Poskytuje ale mnohem více specifikací. K dispozici je například úložiště o velikosti 1TB HDD a základním procesorem je Intel Core i7. Nejnovější verze se může pochlubit základní pamětí 8GB, kterou je možné rozšířit až na 16GB.
Co se týká ovládání, pak je možné jej ovládat dotykem a to dokonce všemi deseti prsty. Díky tomu je eliminovaná nutnost klávesnice a myši. Důraz je kladen také na propojení reálného světa s virtuálním. V rámci výbavy je ale klávesnice i myš k dispozici a to pro ty, kteří se bez takového ovládání prostě neobejdou.
projektor canon
Ne nadarmo se říká, že HP Sprout Pro G2 patří mezi ten největší klenot vůbec. V segmentu počítačů pro profesionály by se ale přeci jen nějaký alespoň podobný kousek našel. Jedinečnost mu ale nelze odepřít. Tento počítač využijí zejména architekti nebo projektanti v rámci projektování. Nová a vylepšená verze je více zaměřená na profesionální uživatele.