Jak být zdravý? – prevence

Jaká je potřeba provést prevence, abyste byli zdraví?

První tip: Doplňovat tekutiny

V první řadě je velmi důležité doplňovat tekutiny a to hlavně v létě. Doplňování tekutin je pro naše tělo důležité a to zejména pro naše bezproblémové trávení.

technika cisteni

Druhý tip: Nestresovat se z maličkostí

Je úplně zbytečné stresovat se z úplných maličkostí a rozčilovat se. Je lepší si udělat pohodový den, stres taky velmi škodí našemu zdraví.

Třetí tip: Nepít příliš sladké nápoje s velkým obsahem cukru

Vysoký obsah taky škodí zdraví, přílišné množství cukru může přivodit nemoci jako například cukrovku (nebo-li diabetes).

Čtvrtý tip: Chodit na pravidelné lékařské prohlídky

Prevence je základ a lepší je chodit častěji na lékařské prohlídky. Už při jakémkoliv podezření, že se něco děje a vám je byť jen trochu špatně, raději je lepší zajít si k doktorovi než podcenit nějaké možné příznaky a podcenit tak nějaké onemocnění.

čistění zubu

Pátý tip: Čistěte si pravidelně zuby

Ač se to možná nezdá jako důležitý tip, je to opravdu důležité, jak kvůli vzhledu, ale hlavně kvůli zdraví. V případě nečistoty zubů může být porušena zubní sklovina.

Stravovat se pětkrát denně po menších dávkách

Je dobré se stravovat pětkrát denně po menších dávkách a nepřejídat se. Také není dobré jíst pozdě večer, protože to má velký vliv na trávení a žaludek a nemuselo by vám být potom dobře.

Stravovat se pestře, nejíst příliš nezdravých věcí

Je dobré jíst každý den něco jiného a pestrou stravu k obědu, ke snídani a k večeři (zelenina, ovoce, ovocné a zeleninové saláty). Také je dobré jíst ryby.

Otužovat se

Je dobré se sprchovat vlažnou či studenou vodou, protože potom nebudete nemocní, je to mnohem menší pravděpodobnost a budete se cítit opravdu lépe.

Doufám, že vám tito tipy pomohly, dobře jste si početli a třeba se i jimi začnete řídit, to už je na vás.