Pískování

Tryskání je proces, kdy se za pomocí speciální metody se opracovává materiál. Abyste s ním neměli žádné problémy, tak je potřeba dobrá pískováčka.

Pískování

Specifický proces

Tento proces se nejčastěji nazývá jako pískování či tryskání, ovšem oba jsou velice podobné. Používá se především kvůli tomu, abychom mohli opracovat tvrdý materiálem, přičemž v mnoha případech je tato metoda opravdu ideální. Za pomocí například pískováčky působí na potřebnou plochu tlak abrazivních částic, které jsou pro skvělí účinek pod velkým tlakem.

stopy písku

Jestliže se podíváme do historie, tak tento proces je tu s námi již desítky let. Ke správnému používání se ve velkém množství používá písek, protože ten povrch nádherně obrousí, což je nejvýhodnější. Metoda se neustále vyvíjela, a proto v dnešní době je na mnohem vyšší úrovni. Můžeme si ho prohlédnout ve strojírenství, kdy je potřeba na konec dočistit obrobky, jenž mají být přesné, a navíc se slušným povrchem. Také se s ním můžeme setkat při u stavebnictví, kdy je potřeba očistit například zdivo, aby se s ním mohlo dále pracovat. Výjimkou není ani výtvarnictví.

Pískováčky

Pískovaček máme několik typů, přičemž základní dělení můžeme rozdělit na kabinové a mobilní. Kabinová má výhodu, že se přímo do ní vloží požadovaný obrobek a celý proces může uvnitř začít, což znamená, že materiál se nedostane pře kabinu do okolí. Druhým typem je mobilní pískováčka, jenž má rozhodně velkou výhodu v tom, že ji můžete bez problému přemisťovat, a proto ji využijete klidně na více místech.

očištěná mřížka

Nejste zároveň omezování žádnou kabinou, a proto stačí obrobek umístit na připravené pracoviště, kde už můžete hned začít s pískováním. Nehrozí u něj žádné nebezpečí, protože zaměstnanec vzhledem k bezpečnosti práce musí mít ochranný oblek a navíc štít. U kabinového typu může být problém, že se velice špatně dostávají do zapeklitých míst, přičemž u mobilní pískováčky tento problém odpadá. Při výběru je dobré se také dívat na parametry sacího a tlakového systému, aby Vám zařízení vyhovovalo.