Plno druhů čajů


Na světě existuje nespočet druhů čajů a tak bychom je asi ani nedokázali všechny společně vyjmenovat. Podíváme se na ty nejznámější, které zná snad každý.

Mátový čaj

Pokud jste nikdy nepili mátový čaj, je to velká chyba. Mátový čaj totiž nejen výborně chutná, ale kromě toho přispívá i lidskému zdraví. Věděli jste, že mátový čaj taky značnou měrou dokáže zmírnit žaludeční problémy? Proto pokud trpíte bolestmi anebo nepříjemnými nevolnostmi žaludku, mátový čaj by je měl alespoň částečně zmírnit. Samozřejmě jej můžete ale pít i jen tak pro potěšení, i když žádné žaludeční potíže nemáte. Tak či tak mátový čaj s trochou citronu a cukru, nebo medu chutná prostě božský. A dá se z něj připravit i ledový mátový čaj, který bude příjemně zchlazující v horkých letních měsících.

s

Meduňkový čaj

Meduňka je taky hodně proslula a působí pozitivně zejména na naši psychiku. Když máme stres, dokáže nás krásně uklidnit a trochu nás i zbaví stresu. Taky jej můžete pít i před spaním, protože pak se vám bude nádherně spát a nebudete mít problémy se spánkem. Takže i tenhle čaj se nejen dobře pije, ale prospívá hodně velkou částí i našemu zdraví.

Bílý čaj

Bílý čaj je opravdu výborný a já sama jsem ho vyzkoušela a můžu vám říct, že je to jeden z nejlepších čajů, co jsem kdy pila. Dá se popíjet během celého dne a nemá to žádné negativní účinky na vašeho tělo – spíše naopak. Pití tohoto čaje si taky užijete a neobsahuje skoro žádný kofein, přesto dokáže člověka nabít energií a pozitivní náladou.

s

Ovocné čaje

Ovocných čajů je plno druhů, záleží jen na tom, jaký nejraději pijete. Já osobně nemám problém s žádným ovocným čajem. Tyhle čaje pozitivně působí na naše myšlení a taky na naši dobrou náladu.

Zázvorový čaj

Zázvorový čaj není sice tak lahodný, zato dokáže zázraky a pije se hlavně když je člověk nemocný.