Prvky, které si k našemu bazénu na zahradu můžeme ještě pořídit

Jedním z nich je rozhodně i solární plachta, která vypadá skoro jako běžná krycí plachta, avšak má výjimečné vlastnosti. Solární v tomto případě znamená, že pohlcuje sluneční záření a přenáší jej na hladinu vody, kterou v bazénu máme. Ovšem plní také další funkce.
Ø Rozhodně největší výhodou je automatické ohřívání vody. Bez dalších výdajů máte ohřívání vody vlastně zcela zadarmo. Velice příjemná změna, když nechcete vstupovat pokaždé do ledové vody, která se za celé léto ani neohřeje.
Ø Další velkou výhodou je zabránění úniků tepla přes noc. Pokud máte bazén zakrytý přes den, voda se postupně krásně nahřívá, podle toho, jak na ni dopadají sluneční paprsky v noci však tato folie plní zcela jinou funkci a to právě opačnou. Zabraňuje, aby se tato zahřátá voda o moc stupňů neochladila. Brání okolnímu vzduchu, aby vodu ochlazoval. Teplá voda, kterou díky slunečnímu přenosu tepelné energie již budete v bazénu mít, vám tak už nikdy neunikne. Díky této plachtě se zbytečně nebude voda v bazénu příliš ochlazovat.
Ø Nezapomeňme ani na snižování objemu vody kvůli slunečnímu záření. Jeden z dalších problémů, které mohou v létě nastat, když je velké horko a sluneční paprsky dopadají přímo na hladinu vody v bazénu. Ta se následně odpařuje, a aniž bychom si toho často všimli, tak nám zbytečně utíká voda, čemuž díky plachtě můžeme zabránit.
Ø Posledním unikátním prvkem, který plní je samozřejmě bránění nečistotám, aby padaly na hladinu a potažmo do vaší vody, kterou v bazénu máte. Pokrytí hladiny je velice vhodné pro sezónu i mimo ni, protože nečistoty tam padají snad každý den. Zbytky trávy, broučci, komáři, chomáčky prachu a pylu a mnoho dalšího. Tomu všemu zabraňuje. Nic z toho se tak do vody nedostane.

Krásně modrou, která se hodí k vodě nebo typickou černou?

Vyberte si podle vaší představy. Solární plachty se vyrábějí ve dvou variantách právě v černé a modré, aby co nejlépe mohly pohlcovat sluneční záření. Musí ležet přímo na hladině a ta musí být celistvě pokrytá, aby byl přenos dokonalý. solar


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup