Vyrovnají se nebankovní společnosti bankám?

Tíživá finanční situace nás mnohdy přinutí absolvovat jedno nelehké životní rozhodnutí a zvolit, zda pro peníze půjdeme do banky nebo se svěříme do rukou nebankovních společností. I když jsou nebankovní společnosti stále považovány za nedůvěryhodné poskytovatele úvěrových produktů, najdou se i takové, které naopak žádost o vyřízení úvěru urychlí a ještě nabídnou velmi příznivou úrokovou sazbu podobnou té v bance.

počítání financí

Pojďme se společně podívat hned na několik důvodů, proč je lepší při žádosti o úvěr zavítat do nebankovních společností. Nebankovní půjčku často seženete snáze, rychleji, ale hlavně bez zbytečného papírování a tolik opovrhující byrokracie.

  • Půjčka do pár minut a online

kreditní karta

Pokud budeme chtít uzavřít úvěr s bankou, s největší pravděpodobností se takový proces neobejde bez naší přítomnosti. U nebankovních společností tento zdlouhavý proces odpadá, vše vyřídíte online během několika minut. Stačí vám k tomu připojení k internetu a pár minut vašeho drahocenného času. V případě, kdy nevíte, jaké produkty nebankovní společnosti nabízí a která varianta pro vás bude tou nejvýhodnější, pomůže americká hypotéka kalkulačka https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/o-nas/. Ta na základě vstupních parametrů dokáže přesně určit, jak vysoké budou měsíční splátky, úrok a kolik ve výsledku zaplatíte.

  • Benevolentnější podmínky

Jsou to právě benevolentnější podmínky, na které slyší celá řada potencionálních žadatelů o úvěr. Bankovní společnosti totiž mají striktní pravidla, kterými se musí řídit. Pokud se tedy žadatel někdy v minulosti dostal do tíživé finanční situace a nebyl schopen řádně splácet, s největší pravděpodobností jeho jméno figuruje v některém z registru dlužníků. V takovém případě banka úvěr žadateli zamítne.

U nebankovních poskytovatelů je to ale jinak, mnoho z nich do registrů dlužníků vůbec nenahlíží nebo neberou negativní záznam žadatele v potaz při sjednání půjčky.