Dobré víno přímo od zdroje

Celá jihomoravská oblast je poseta vesnicemi a vesničkami s vinnými sklípky. Někde to však již dávno ztratilo tu autenticitu, jedna výprava následuje za druhou, a nemusíte vždy dostat to nejkvalitnější víno. Po pravdě řečeno, archiv už dnes pro normálního zákazníka téměř nikdo neotvírá. Jednou z výjimek je pan Libor Vintrlík z Křepic. Jeho sklípek se nachází v klidné části obce, je menší, ale naprosto dokonale vybavený. Posedět můžete přímo mezi sudy i nahoře, v příjemné velké místnosti a dlouhým stolem. Ale to nejdůležitější a nejluxusnější je jeho víno.
sklenice na víno.jpg
Najdete tu nejenom klasiku jakou je kupříkladu vavřinecké, rulandské bílé, šedé a modré, Sauvignon, ale i módní Pálavu a velice širokou nabídku především tuzemských druhů vína. Červené, bílé i růžové, suché, polosuché i sladké, vše v té nejlepší jakosti. Na směsky se zde moc nehraje, a z každého kvalitnějšího ročníku uchovává několik lahví jako archiv, které na rozdíl od jiných vinařů nerozdává, ale popíjí se svými zákazníky. Stačí jen chvilku pobýt. Nemá rád takové zákazníky, kteří přijdou, nakoupí, zaplatí a odejdou. Když se lidé baví, povídají si nebo zpívají, to je v sedmém nebi, a takový zákazník má potom šanci ochutnat opravdové zázraky. Jeho víno pravidelně boduje i na ochutnávkách vína zde i v okolí.
Ve sklípku je možno po domluvě uspořádat oslavu, sraz, nebo třeba i pracovní večírek. Ve vesnici je i malý penzion U Hájků, kde je možno přespat.
nalévání vína.jpg
Vesnice je hezká, klidná a protíná ji několik cyklistických stezek, takže tu najdete i jiné rozptýlení.
Po víně od tohoto mistra vinaře vám nikdy nebude špatně, a ještě dlouho na něj budete vzpomínat. Nejde totiž jen o produkt samotný, ale i o to s kým víno pijete, kde ho pijete a jak se při tom cítíte. Toto vám velká turistická zařízení prostě nikdy nemohou nabídnout.
Takže pokud chcete ochutnat opravdu dobré víno, udělejte si výlet do Křepic u Hustopečí.