Jak na zdravá játra?

Jednoduše si játra představte jako filtr ve vysavači. Když se ucpe nečistotami, přestane dobře vysávat a nefunguje, tak jak má. Stejné je to s játry, když jsou zaneseny toxiny, potrápí vás únava, zhorší se imunitní systém, zhorší se stav pokožky i trávení. Játra jsou zkrátka hlavní detoxikační orgán, filtrují toxiny z krevního oběhu a zabraňují jejich usazování v tkáních. 

Játra se jako jediný orgán v těle dokáží sami zregenerovat vlastní tkání. A i když vám odpustí kdejaký bujarý večírek a smažené pokrmy, měli byste si je i přesto hýčkat.

Věděli jste? játry proteče okolo 1,5l krve za minutu!

recenze

Jak o játra pečovat?

Vyhněte se nadměrné konzumaci alkoholu, léků a drog. Jistě víte, že alkohol se odbourává v játrech, proto to s ním nepřehánějte. Stejně tak je to s léky a o drogách raději nemluvě.

Jezte protizánětlivé potraviny

Zaměřte se na svou stravu a zařaďte do ní potraviny bohaté na antioxidanty a vlákninu. A pokud si můžete vybrat, volte raději BIO produkty. Protizánětlivé potraviny podporující funkci jater: rukola, čekanka, kopřiva, kefír, kimči, brokolice, květák, chlorella, kurkuma, zázvor, koriandr, petržel a oregano. 

Naopak se vyhněte potravinám, které játra zatěžují. Jsou to průmyslově zpracované potraviny (cukr, rafinované rostlinné oleje), smažená jídla, ovoce a zelenina obsahující pesticidy, průmyslově zpracované uzeniny. 

lyže

Vsaďte na doplňky stravy

Jestliže byste měli vsadit jen na jeden doplněk stravy, rozhodně by to byl ostropestřec mariánský. Ten obsahuje látku silymarin, která zabraňuje vyčerpání glutathionu a tím podporuje zdraví jater. Dále je to již zmiňovaný glutathion nebo kurkumin.

Eliminujte stres a pravidelně se hýbejte

Každé stresové vypětí játra oslabuje. Naučte se relaxační techniky jako například meditaci nebo jógu a nestresujte se věcmi, které nemůžete ovlivnit. Pravidelně cvičte a uvidíte, že vaše játra budou v kondici.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup