Jak provonět svůj byt

Některé vůně vám působí na nervy, pro lepší spánek, nebo jen pro zlepšení ovzduší v bytě. Můžete využít vonné tyčinky, nebo oleje, vosky, difuzéry, které nabízejí mnoho vůní, nejen ty květinové, ale i různé neobvyklé vůně. O Vánocích jsou to například perníčky, vánoční strom, v létě tropické ovoce, nebo čerstvě povlečená postel. Ovšem pokud toužíte po jemnější a trvalejší vůni, která pochází z přírodních surovin, můžete je najít dokonce i u sebe v kuchyni.
potpourri v dóze
            Jednou z nejznámějších vůní, kterou ucítíte jako první, pokud otevřete skříň s kořením, je skořice. A co s ní můžete dělat? Potpourri je nádoba, která obsahuje namíchané koření a bylinky, často je tvořená z keramiky, sklenice, nebo krabičky, kterou rozevřete. Pod obalem se ukrývá síťka, díky které se dostane vůně ven.
            Využít můžete vedle skořice i oregano, hřebíček, nebo jasmín. Často doplní vůni kusy citrusů, které mají taktéž přírodní, výraznou, ale zároveň příjemnou vůni. Dřeviny se k potpourri hodí stejně skvěle. Máte hobliny z cedru, cypřiše, nebo jalovce? Nebojte se je využít.
            Látkové pytlíky jsou v poslední době jedny z nejoblíbenějších produktů, které se využívají do polštářů pro lepší spaní, do pokojů pro provonění bytu, nebo do skříně, aby oblečení zůstalo čerstvé. Ke spánku je výborný heřmánek, který v pytlíku vložíte do polštáře nebo do plyšáka svého dítěte. Pro zklidnění nervů funguje levandule, která je účinná i na bolesti hlavy. Pokud však vůně levandule není zrovna váš šálek čaje, vyměňte ji za květy růže. Ty působí pro lepší psychiku, obzvláště pro ženy, stejně tak při bolestivé menstruaci.
potpourri dekorace
            Zkuste vyrovnat vůni a vzhled. Některé květ voní intenzivně, ale uschlé květy vypadají nevzhledně, jiné voní jemně, ale květy si zachovají nádhernou barvu. Mezi další květiny do podobných vonných pytlíků či nádob patří chrpa, hortenzie, fialky, vavřín, vřes či dobromysl. Využijte své smysli a fantazii a zkuste si také namíchat nějakou kouzelnou vůni do bytu.