Pod vodou jako doma


Věnovat se dá ve volném času snad čemukoliv, jediným omezením pro vás může být čas, zdravotní stav a peníze. Koníčky provozované na zemi, ve vzduchu nebo ve vodě se spoustou adrenalinu vyhledává každý, kdo chce „vypadnout“ z běžného, stereotypního života, odpočinout si od práce a vypustit tzv. páru. Pokud milujete vodu, můžete zkusit kurzy potápění. Ty jsou v každém větším městě a věřte, že nebudete litovat toho, co vás čeká. Navíc své umění pak můžete využít při letní dovolené u moře, to, co budete mít možnost shlédnout pod mořskou hladinou, pro vás jistě bude nezapomenutelným zážitkem.

hlava potápěče

Co se vlastně naučíte ve škole potápění

Samozřejmě jde o zábavu, nudu zde v žádném případě nezažijete . Školitelé a instruktoři vychází z toho, že jde pouze o rekreační formu tohoto sportu. Po absolvování kurzu budete zvládat práci s dýchacím přístrojem, tréninky probíhají v prostorách bazénů.
silueta potápěče

Základem všeho je bezpečnost, dodržujte tedy striktně veškerá nařízení a rady, dbejte na bezpečnost nejen vaši, ale i ostatních. Tréninky probíhají systematicky. Začíná se méně oblíbeným papírováním, zodpovězení otázek ohledně vašeho zdravotního stavu, seznámení s případnými riziky. Pod vodu se hned neponoříte, čeká vás teoretická část na souši a bez učení se to taky neobejde, obdobně jako je tomu ve škole, i tady budete muset prostudovat učebnici. Poté váš čeká zkouška, a to písemná. Bát se toho však nemusíte, veškeré nejasnosti vám vysvětlí instruktor.

A pak už hurá pod vodu. První potopení absolvujete v bazénu, bude tomu tak vícekrát. Musíte mít pod kontrolou to, co se s vámi a s vybavením pod vodou děje a umět si poradit v případech, kdy něco nefunguje tak, jak by mělo. Potom hurá do skutečné přírody. Zde byste měli využít všechny své znalosti, které jste získali praxí i učením.

Místo vysvědčení pak za odměnu kromě zážitků obdržíte průkaz potápěče.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup