Pravda o nízkosacharidové dietě

Časopisy a webové stránky jsou plné nejrůznějších stoprocentně zaručených diet, které mají pomoci zbavit se přebytečných kil, nadváhy, zdravotních problémů a mnoho dalších starostí. Některé tyto diety jsou nesmyslné už na první pohled. Diety, které jsou založené na tom, že velké množství skupin potravin vyřadíte, a naopak se stravujete v podstatě pouze jednou skupinou potravin nebo jednou potravinou, ty jsou evidentně hloupost.

Losos

Potom jsou tady ale ty diety, u kterých na první dobrou nejsme schopni rozeznat, jestli jsou účinné a tělu prospěšné. Často diskutovaná dieta je dieta nízkosacharidová, sacharidová nebo také proteinová. Více názvu, ale značí to samé. Tato dieta je založená na tom, že jíte minimum sacharidů, ale naopak poměrně vysoké množství proteinů a tuků. U nízkosacharidové diety máte seznam potravin, které jíst při dietě můžete a které naopak nikoli. Jídla s vysokým obsahem sacharidů jsou vyřazená a zůstávají samozřejmě ty s nízkým obsahem sacharidů. Máte tedy poměrně omezený výběr ovoce (jíst můžete například jen bobulovité ovoce a jahody) a v podstatě se musíte vzdát veškerého pečiva a příloh. Místo toho jíte ve velkém množství maso, kvalitní šunky, sýry a mléčné produkty, jako jsou tvarohy jogurty nebo mléko. Doplnit svůj jídelníček můžete také ořechy nebo avokádem a některými druhy zeleniny.

Avokádo

Tato sacharidová dieta může být poměrně účinná a opravdu se vám podaří zhubnout několik kilo. Otázkou je, zda vydržíte držet tuto dietu po poměrně dlouhou dobu. Jakmile se totiž přestanete stravovat nízkosacharidově, je velmi pravděpodobné, že se vám zhubnutá kila vrátí. A stravovaní nízkosacharidové nemusí být pro každého z nás jednoduché, už právě kvůli omezení jídel.

Nejvhodnějším způsobem diety pro většinu z nás, je tedy pořád vyvážené plnohodnotné stravování, kdy do svého jídelníčku zařazujete kvalitní živinově plnohodnotné a vyvážené potraviny. Do svého jídelníčku můžete také zařadit naše výborné nutriční koktejly s příchutí vanilka, neutrál, lesní směs nebo čokoláda, které vám dodají velmi potřebné látky a vy se tak nemusíte bát, že by ve vašem jídelníčku něco chybělo. Díky těmto koktejlům se nemusíte omezovat a můžete zhubnout přirozenou, zdravou, a především trvalou formou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup