Betonový plot pro parkoviště, průmyslové zóny, zahradnictví i rodinné domy

Rekreační nemovitostibetonový plot Montáž MPC může oddělit váš rekreační pozemek od sousedů, aniž by vám výrazně zmenšil plochu vaší parcely. Plot sestává z velmi tenkých plochých desek, takže nezabere o moc víc místa, než drátěné pletivo. Oplocení lze stavět na rovině i v prudkém svahu, je možné si zvolit jeho libovolnou výšku, přičemž část základní řady desek se dá zahloubit pod úroveň terénu a tím zabránit podhrabávání zvířat.

rostliny na zdi

Rodinné domy v městské zástavbě – velkou výhodou betonového plotu je bariéra, která chrání soukromí a snižuje úroveň hluku a prachu, šířícího se zvenčí, z chodníku a ze silnice. Nejste také nikomu na očích, což se hodí hlavně tehdy, chcete-li na zahradě pobývat polonazí, např. u bazénu, anebo tu máte k dispozici pergolu, terasu či altán a nechcete být lidem z ulice příliš na očích. Betonový plot může zároveň dobře chránit před nepříjemnými sousedy, pokud s nimi nevycházíte zrovna v dobrém.

kamenná zídka

Zahrádkářské kolonie – zahrádkáři ocení betonový plot z více důvodů. Jednak vám chrání soukromí, což je v těchto místech obvykle problém, protože mnoho zahrad je tu odděleno pouze pletivem. Dále je zahrada zabezpečena před zvědavci, kteří chodí kolem, a chystají se na nějaký lup. Není ničím výjimečným, že se ze zahrad občas ztrácí úroda. A dalším důvodem může být možnost nechat popínat po plotě okrasné rostliny, např. břečťan nebo psí víno.

Zahradnictví – věnujete-li se pěstování užitkových či okrasných rostlin, ať už jako amatéři pro vlastní potřebu, anebo jste profesionálové, mohou vám betonové ploty vytvořit potřebné zázemí pro výsadbu i růst různých plodin, které je nutné chránit před poryvy větru či silným nárazovým deštěm. Betonový plot dokáže zmírnit nepříznivé povětrnostní vlivy zejména ze západní a severozápadní světové strany, odkud přichází v průběhu roku nejvíce větru a srážek.