Florencie – kolébka renesance a domov jednoho z nejmocnějších rodů středověku


Dobrou zprávou je, že i Florencie, stejně jako řada jiných italských měst, začíná otvírat svá muzea a další významné památky ve městě. Pokud jste tedy plánovali toto město navštívit, můžete to udělat v období, kdy ještě nepraská ve švech pod náporem turistů.

Vcelku jednoduše a cenově výhodně se do Florencie můžete dostat letecky. Levné letenky do Florencie v současnosti seženete bez velkých problémů a dlouhého hledání. Můžete tak naplánovat romantický víkend, nebo si třeba naplánovat netradiční Velikonoce v nádherném historickém a bohatém městě.

florence

K nejvýznamnějším místům patří kostely Santa Maria Novella a Santa Croce, které jsou zároveň uměleckými galeriemi. Knihovna San Lorenzo ukrývá nádhernou výstavu Michelangelova architektonického génia. Pokud si budete potřebovat odpočinout na čerstvém vzduchu, čeká na vás nádherná zahrada Boboli.

Florencie je srdcem Toskánska a je to nejlidnatější město v této oblasti. Ve středověku to bylo centrum obchodu a finančnictví. Bylo to také jedno z nejbohatších evropských měst.

Florencie je úzce spjatá s jedním z nejvýznamnějších evropský rodů. Tím rod Medicejských. Byla to rodina bankéřů a politiků. V 15. století vlastnili největší evropskou banku a jejich moc sahala daleko za hranice toho, co bylo oficiálně známo. Z tohoto rodu vzešli 4 papeži katolické církve a 2 královny Francie (Kateřina Medicejská a Marie Medicejská). Byly to právě rody jako tento, které pomohly městům a oblastem k mohutnému rozvoji.

florence1

Rod Medicejských zanechal lidstvu jeden významný odkaz a tím je podvojné účetnictví. Právě oni ve svých finančních domech a obchodech zavedli účetní knihy a vytvořily osnovu podvojného účetnictví, které se od počátku 16. století zachovalo dodnes. Dialekt, který se v Toskánsku ve středověku používal dal základy italskému jazyku, jak ho známe v dnešní podobě.

Florencie je díky svému klimatu v jarních měsících vhodným cílem pro aktivní lidi, kteří se chtějí dozvědět něco o evropské historii.