Jak rekonstruovat dům a nezbláznit se

Jako hlavní výhodu bydlení v bytě vidím možnost úspory peněz, ano, nákupem bytu jistě jednorázově spotřebuje velkou část vašich úspor, nebo si budete muset vzít hypotéku, ale tím finanční čerpání končí a můžete si začít užívat vlastního prostoru.
pevné nervy
Ale rekonstrukce starého domu? To je nekončící boj. Musíme vždy počítat s tím, že do domu nakonec investujeme více financí, než jsme v prvotní fázi počítali. Výměna topení, zateplení fasády, výměna oken, pořízení nového kotle a spousta dalšího. Když skončíte s rekonstrukcí na jedné straně, o slovo se začne hlásit zatékající střecha a rezivějící okapy. Hlavní výhodou bydlení na domečku je však jistě zahrada. Kdo nezažil, jaké je to si po ránu vyjít ven s horkým šálkem kávy a užít si svých dvacet minut klidu s nataženými nohami pod pergolou bez dětí, asi nepochopí. Že na vás padá špatně omítnutá zídka nebo se s vámi chce podělit dychtivý soused o novinky týkající se sečení trávy už tolik nevnímáte a berete je jako součást bydlení na starší usedlosti. Vždyť to má i své kouzlo. A jak to je s koníčky a plněním si svých snů? Péče o dům vám spolkne většinu volného času, dovolená se odbyde na “maltě”, o opálení ovšem nouze nebude. Na co platit za solárium, když chytnete tu pravou barvu u míchačky nebo při sekání zahrady, a zadarmo!
potřeby pro renovaci
Při rekonstrukci se těšíte z každé nové cihly, omítnuté zdi, nášlapu na dřevěném schodu nebo pohledem na přetřené staré kachličky v koupelně. Kdo zažil takovou radost, když muž donese z bazaru starou lampu, které dáte nový kabát jemnou patinou, a vytvoříte si originální kousek, v němž uvidíte sami sebe. A o tom je celá rekonstrukce, odměnou za všechnu tu dřinu je vlastní prostor, ve kterém se můžete nadechnout a cítit se svobodní, prostor s duší a kouskem vás samých.

Rekonstrukce starého domu jistě spolkne spoustu vašich sil i financí, ale věřte, že vás naplní radostí a sebeuspokojením.