V čem spočívá hypotéka bez registru

Mít vlastní dům či byt je snem asi každého člověka. Ovšem pokud máte nízký příjem, nebo jste již byli nuceni vzít si půjčku, pak se tento cíl může zdát nedosažitelný. I když si budete chtít vzít hypotéku, je velmi pravděpodobné, že vaše žádost bude zamítnuta. Znamená to tedy, že se tohoto snu máme vzdát?spousta stejných rodinných domů

Popravdě, nikoliv. Je tu stále ještě možnost, jak jej uskutečnit. Je totiž mnoho druhů hypotečních úvěrů, a každý z nich má poněkud jiné podmínky. A jedním, který by pro vás mohl být v této situaci vhodný, je hypotéka bez registru. O co se jedná?

Pokud jdete zažádat o jakýkoliv úvěr, pak je vaše jméno a rodné číslo obvykle prověřeno v databázi dlužníků. Jedná se o seznam, kde jsou zapsáni všichni, kdo jsou například pozadu s nějakou platbou a neplatí své závazky. Ne vždy se tak však ocitnete vlastní vinou. Případů, kdy si jeden z partnerů, příbuzných či přátel vzal na druhého půjčku, kterou pak neplatil, je mnoho.

Dále nelze opominout ani fakt, že vyřazení z tohoto registru není automatické. To znamená, že vaše jméno zde bude, i když budete mít veškeré své dluhy již dávno splaceny. K tomu, abyste z něj byli vyřazeni, si musíte podat https://www.mesec.cz/clanky/jak-podat-danove-priznani-2014/ žádost. Následně bude přezkoumáno, zda skutečně máte vše řádně splaceno, a teprve poté je vaše jméno vymazáno. Mnoho lidí však toto netuší a diví se, že tam jsou, ačkoliv již mají vše v pořádku.

Je však samozřejmé, že jsou bankou či jinou institucí, která poskytuje půjčky, považováni za potenciální neplatiče a rizikové klienty, a jejich žádost je tedy zamítnuta. A nyní právě přichází ke slovu hypotéka bez registru. Zde se klienti nijak neprověřují, což znamená, že na ni dosáhne mnohem větší škála klientů.dům v ochranné bublině

A to je i důvod její popularity. Bohužel jsou to právě lidé, kteří jsou již zadluženi nebo mají nízký příjem, kteří žádají o jakýkoliv typ půjčky nejčastěji. A není třeba říkat, že jsou lidé, kteří jsou ochotni na jejich situaci vydělat. Proto je nutné být opatrný a než něco podepíšeme, vždy si vše pořádně přečíst. Jen tak se uchráníme budoucích problémů.