Jóga, meditace či duchovno se může stát životním stylem

Životní styl pro každého z nás představuje trochu něco jiného, protože se každý věnujeme něčemu jinému a vyznáváme jiné hodnoty. Každý žijeme v nějakém svém životním stylu, ačkoli si to možná neuvědomujeme. Někdo třeba vyznává zdravý životní styl, někdo zase žije v souladu s přírodou a někdo zase uznává bohémský životní styl. Svůj specifický životní styl mají i jogíni, nebo třeba lidé, co se věnují meditaci. Ti totiž žijí zase trochu jinak než jiní lidé s jinými návyky a myšlením. Celkově se jedná o lidi, kteří jsou spíše duchovně zaměření a jsou to více éterické duše nežli třeba ti více materiálně založení.  

meditace moře

A v čem se životní styl těchto lidí rapidně liší od těch, kteří se ničemu z duchovních záležitostí nevěnují? Tito lidí jsou totiž více zaměřeni sami na sebe, na svoje nitro i svoje tělo, kterému věnují velkou pozornost. Opravdu když se pravidelně začnete věnovat józe či meditaci, stane se z toho pro vás životní styl. A velice prospěšný zdravý životní styl. Totiž jóga, meditace a duchovno jako třeba seberozvoj nebo kultivace těla, duše i mysli jdou ruku v ruce.  

cvičení jógy

Lidé s takovým životním stylem mají život mnohem více spokojenější, mají radost ze života, jsou vděční za vše, co je v životě potkalo, obklopují se stejně naladěnými lidmi, vyzařuje z nich jiná energie, a zvláště jsou spokojeni sami se sebou. Především to je dělá šťastnými. A opravdu k tomu stačí se zaměřit na svoje nitro a věnovat sami sobě několik minut denně, které využijí pro různé mantry? Ano, skutečně tomu tak je. Je velice důležité umět naslouchat svému tělu a věnovat mu potřebnou péči, kterou je důležité protažení celého těla díky józe. Pro spokojenější život je také důležité věnovat si sami sobě pár minut, které využijete pro dechová cvičení a procvičení své mysli, kterou je dobré směřovat do přítomného okamžiku. Meditace při poslechu relaxační hudby a třeba i řízená meditace vás dokáže plně uklidnit a při její pravidelné praxi se budete cítit značně spokojeněji, a hlavně vám bude dobře sami se sebou. A co více od života chtít, když jste to vy, kdo se sebou žije celý život?