Stresu se nelze vyhnout

Žijeme v době, kdy je na lidi kladena nezdravá dávka stresu. Každý se s ním vypořádá jinak. Těch šťastných se příliš nedotkne, protože si ho nepřipustí k tělu. Více citliví jedinci mohou stresu zcela podlehnout. Nadměrné množství tíživých situací může člověka uvalit až do zdravotních potíží. Snažte se od stresu odpoutat. Pracujte na sobě. Nesklouzávejte k tendenci naložit si na bedra veškerou tíži světa.

meditace

Přiznejte si, že jste unaveni. Možná pociťujete pocit viny i určitou beznaděj, nepodléhejte takovým myšlenkám. V důsledku stresu vás mohou trápit nejrůznější zdravotní problémy. Člověk s citlivou povahou je více vnímavý k tělesným potížím. Mohou se dostavit tenzní bolesti hlavy, zažívací bolesti, ale také bolesti zad a únava. Stres způsobuje svalové spasmy. Nemusí na nás dolehnout pouze z vnějšího světa. Mohou nás trápit rodinné problémy, starosti v práci, partnerské neshody. Snažte se, aby se stres nestal chronickou záležitostí.

strom

Jak se stresem zatočit?

Nemusíte hned užívat antidepresiva. Pokuste se stresu zbavit vlastními silami. Naučte se meditovat. Zkuste se odpoutat od všech starostí a soustřeďte se pouze na sebe. Můžete meditovat za příjemné vůně bylinek. Vyzkoušejte aromaterapii. Volte bylinky jejichž vůně na vás působí příjemně. Vyzkoušejte malování mandal nebo antistresových omalovánek. Možná budete překvapeni, jak jste se do této relaxační činnosti dokázali zabrat. Malujte co vás napadne. Rostliny, geometrické tvary. Volte si libovolné barvy. Můžete ses dívat na obrazy, které maloval jiný autor a čerpat pozitivní energii. Máte-li možnost pořiďte si domácího mazlíčka. Je prokázáno, že kontakt se zvířetem působí příznivě na lidskou psychiku. Navíc máte-li za společníka pejska, můžete podnikat ozdravné procházky v přírodě. Mějte nějaký koníček a každý den alespoň chvíli se mu věnujte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup