Městský ráj v Africe

Káhira

Městu se přezdívá město tisíce minaretů a turista, který je tu prvně, vnímá Káhiru jako změť složitých a nepřehledných rušných uliček a čtvrtí.

Centrem je náměstí Tahrír, které bývá cílem turistů.

Má železniční spojení s většinou egyptských regionů a měst. Například ze železniční stanice Giza Railway Station se dostanete k chrámovému komplexu Luxor nebo Asuánu. Lístky na vlak je dobré kupovat předem. V každé vlakové soupravě jsou některé vagony vyhrazené jen pro ženy.

Po samotném městě je bezpečné a pohodlné cestovat metrem, které má dvě trasy. Ale i jím se dostanete k pyramidám v Gíze. Budete mít pocit, že jste nalezli .
národní park

Restaurace

V okolí náměstí Tahrír a Talat Harb naleznete menší a levnější restaurace. Vy, co jste odolní, můžete si pochutnat na jídlech z pouličních stánků.

Egyptská kuchyně je kořeněná, základem je kurkuma, koriandr, pepř, čili nebo zázvor. Nepřekvapí vás ani máta či kopr.

Vychutnáte si kávu připravovanou v džezvě. V horku vás nejlépe osvěží sladký mátový čaj.

Noční život

Je bohatý. Ale většina barů a diskoték zavírá kolem půlnoci. Jen některé podniky mají povolení mít otevřeno déle. Egypťané moc neholdují alkoholu a nenalévá se mladším 25 let.
morocco africa

Nákupy

Pro suvenýry se vydejte na káhirský market Khan al- Khalili. Je považován za jeden z nejstarších afrických a arabských tržišť. Naleznete tu koření, čaje, oblečení, šperky, potraviny, ale i pravé turistické kýče.

Hliněně město Djenne

Leží na říčním ostrově řeky Bani a vzniklo jako uzlovitý bod transsaharského obchodu. Směňovali se tu otroci, zlato, slonovina za střelné zbraně a saharskou sůl.

Najdete tu domorodé marabuty, kteří prodávají magické amulety.

Do očí vás praští vysoké věže homolovitého tvaru, protkané dřevěnými trámy. Tvoří kostru a slouží jako opěry pro opravu, jež se provádí každý rok.

Město bývá nazývané Perlou Delty. Každé pondělí se tu konají trhy před mešitou. V nabídce je nepřeberné množství místního zboží. Největším lákadlem je mešita, která se pyšní nejvyšší věží na světě.

Nairobi

Pokud jste se rozhodli jet do Nairobi, mějte na paměti, že má vysokou kriminalitu. Proto je lepší pořídit si průvodce. Nevycházet po setmění a u auta mít vždy zamčené dveře.

Nairobi National Park

Leží 7 km od města. Známý je hlavně díky ochraně kriticky ohrožených nosorožců. Ale spatřit tu můžete i žirafy, zebry, buvoly, lvy.

Národní muzeum v Nairobi

Získáte informace o historii a životě původních obyvatel Keni a uvidíte vycpané savce a ptáky.

Tunis

Nic nezkazíte návštěvou místní mediny – uvidíte spoustu památek a procházka úzkými uličkami s netradiční kulturou a všudypřítomným zbožím je dost velkým zážitkem. Prakticky všude najdete kavárny, krámky. Pro lepší orientaci jsou tržiště rozdělená podle oborů. Na jednom místě tak najdeme kováře a zámečníky, tkalce nebo řezbáře.

Třída Habiba Bourguibae

1,5 km dlouhá ulice a najdete tu stovky krámků i luxusních obchodů a kaváren. Ale díky velké dopravě je tu hluk a smog.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup