Nezapomeňte na žádnou zónu

Připadá Vám Vaše velká zahrada neuspořádaná? Překážejí Vám záhonky pod ovocnými stromy? Chybí Vám odpočinková zóna? A co děti? Máte pro ně prostor, ve kterém by si mohly beztrestně hrát? Ale také bezpečně? Máte ve sklepě trampolínu s ochrannou sítí a nemáte ji kam umístit?

chlapec na trampolíně

Tak pozor, pěkně popořádku!
Se zahradou si musíte dát práci. Hlavně tedy s jejím uspořádáním. Byla by velká škoda, kdybyste tak krásný prostor zničili neladem. Rozdělte si ji na sektory, nebo zóny, které si nebudou nijak překážet.

· Zeleninová zahrada. Záhonky s vlastnoručně vypěstovanou zeleninou by neměly překážet při průchodu do ostatních zón. A neměli byste se jim vyhýbat, když budete česat ovoce ze stromů, nebo keřů.

· Ovocný sad. Ovocné stromy by měly být v zóně, která se může prolínat s odpočinkovým sektorem. A neměl by stínit záhonkům.

· Odpočinkový kout. V tomto prostoru byste měli mít posezení u grilu, nejlépe zastřešeným. A neměla by chybět okolní zeleň. Nakonec jste přece jen uprostřed přírody.

· Okrasná zahrada. Odpočinkový kout by se mohl prolínat s okrasnými dřevinami, květinami, či okrasnou trávou.

· Dětský koutek. Na tuto zónu byste rozhodně zapomenout neměli. Právě tady by trampolína s ochrannou sítí měla mít své místo. Právě zde by měly mít Vaše děti prostor k dovádění.

chlapec

Víte, mnohdy rodiče na prostor pro své děti zapomínají, a proto při pořízení trampolíny ochrannou sítí mají pak velký problém. Nemají ji kam umístit. Potom vznikají problémy s tím, že děti běhají přes záhonky, aby se proskočily. Nebo jejich radostné výskání ruší grilování dospělých, protože je hned vedle odpočinkové zóny.
Vy máte jedinečnou možnost vyvarovat se chyb a trampolínu s ochrannou sítí, nebo pískoviště s malým bazénkem umístit tak šikovně, abyste děti nejen slyšeli, ale i viděli, a přesto Vás jejich výskání nerušilo.

Takže, máte už jasno? Výborně! Oprašte do této doby uloženou trampolínu s ochrannou sítí a postavte ji do zóny pro děti, na které jste při plánování zahrady nezapomněli!