Ohrožená zvířata v českých ZOO

V naší malé zemičce najdete poměrně hodně zoologických zahrad. Dalo by se říct, že jsou u nás až tradiční, máme jich totiž 21. V podstatě v každém kraji nějakou najdeme a občas i několik. Největší chloubou před celým světem je asi zoologická zahrada v Praze, ta už se několik let drží na pátém místě v celosvětovém žebříčku. Což je pro nás veliká pocta, ale na hodnotě pro nás neztrácí ani ostatní ZOO, zvlášť z hlediska ohrožených a vzácných zvířecích druhů, kterými se jednotlivé zahrady mohou oprávněně pyšnit.
bílý tygr
ZOO PRAHA
V této obrovské lokalitě zoologické zahradě určitě narazíme na několik druhů ohrožených, avšak za zmínění určitě stojí kůň převalského. A proč? Protože to je poslední druh divokého koně, který skoro vymřel a díky pomoci zoologické zahrady se podařilo vracet koně i do přírody, protože se je dařilo úspěšně rozmnožovat. Dalším druhem je gorila nížinná, které se zde také velmi dobře daří, dokonce se v současnosti vystavuje pro tento druh nový pavilon.

ZOO CHLEBY
Z velkoměstské zoologické zahrady se přesuneme do malinké ZOO v Chlebech, která se nachází kousek od Nymburka. Tato ZOO má rozhodně své kouzlo a stále se rozšiřuje, jejím pokladem je bez debaty primát langur duk, je považován za nejkrásnějšího primáta a slovy zoo je to druh vzácnější než panda. Kromě Chleb se chová pouze v americké Philadelphii a německém Kölnu. Na chov je velice náročný, protože se o něm moc neví.

ZOO OSTRAVA
V Ostravě můžeme vidět Lemura Sclarerova, je to jediný primát mimo člověka, který má modré oči. Původem je z Madagaskaru, kde jich ještě několik žije avšak tento druh je velmi ohrožený.
kůň převalského
ZOO OLOMOUC
Tvor zvláštního jména i vzhledu se nachází v Olomouci. Jmenuje se Bintorung, je to celkem zvláštní a ne moc známé zvíře. Toto zvíře umí skvěle šplhat a zavěsit se za ocas a je to cibetkovitá šelma.

ZOO LIBEREC
Ta je proslulá tygrem bílým, kterého zde můžete vidět. Dále se můžou chlubit také kromě jiného paviánem pláštíkovám, který je původem z Afriky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup